Aurora Nedir ?

Bilim hakkında garip, değişik, güzel, farklı bilgiler arayanlar youtube de müzik dinlerken Alban Ramosaj Aurora şarkısı dinlerken la bu ne biçim kelime diye merak ettik ve sizler için bir tanım bulalım istedik tabi bunlar herkesin bildiği şeyler diyebiliriz günümüzde bilim için araştırmalar yapan çok insanlar var kesinlikle bu Aurora nedir açıklamasını değişik anlatım versiyonlarını biliyorlardır.

Aurora Kısa Öz Tanımı :

Gökyüzünde meydana gelen doğal ışık olaylarının görüntüsüdür. Genel olarak gece görünüyormuş ve çıplak gözlede görebilme şansıda varmış.  Aurora “Kuzey Işıkları” olarak adlandırılıyor.Auroralar, güneşin dünya atmosferi üzerindeki etkilerinin en belirgin şekilde görülebilenidir diyebiliriz.
Göründüğü üzere tanım size tanidik geldi değil mi her yerde değişik fakat en güzel anlatım bu diyebiliriz biraz düzeltmeler yapalım istedik hatalar varsa görmezden geliniz 🙂

Bir önceki yazımız olan Üvey Kızını Sitede Sohbet yaparken Yakaladı Kalbinden Bıçakladı! başlıklı makalemizde Bursa haber, chat ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle