Gheorghe Hagi Kısa bilgiler

hagiEvet arkadaşlar şimdi sizlere Galatasaryın efsane isimlerinden, Hagi hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağiz. 1965 doğumludur Hagi bilgilere göre, Romanya’da dünyaya gelmiştir.
Kulüp kariyerleri hakkında bilgiler verelim şimdi ;
“Farul Constanta” : Burada ilk olarak futbol kariyeri başlamiştir diye bilgiler vardır.
“Sportul Studentesc” : Farul Constanta’daki performansindan sonra buraya transfer olmuştur. Buradaki performansi ise 53 gol ve bir çok asist olarak bilgiler veriliyor.
“Steaua Bükreş” : 53 gollük performans ile birlikte buraya transfer olmuştur.
“Real Madrid” : Steaua Bükreşten transferi çok değişik bir şekilde gelişen Hagi’nin buradaki performansi ilk yılında güzel olmamiştir ve satilmasina karar vermiş yönetim fakat Hagi kalmak için yönetimle konusup satilmaktan vazgeçiliyor. İkinci yılında ise güzel bir sezon geçiren Hagi Real Madrid’in şampiyonluk maçinda 3 2 tenerife maçini kaybettikten sonra takımdan ayrilma kararı almiştir.
“Brescia” : Real’den sonra buraya Lucescu’nun sayesinde transfer olur. Burada güzel bir dönem geçiren Hagi takımdan ayrilma kari aldiktan sonra.
“Barcelona” : Buraya transferi Barcelonanin teknik direktörü o günkü “Johan Cruyff” sayesinde buraya gelmiştir. Buradan ayrılma sebebiyse Johan Cruyff ile anlaşamamasi olmuştur.
“GALATASARAY” : 31 Yaşında Galatasaray’a transfer olan Hagi, Bir çok eleştirileri üzerine çekmiştir Galatasaray yönetimi fakat Hagi bu laflari tek tek çürütmeyi başarmiştir ve Galatasaray’ın tarihine geçen bir oyuncu olmuştur. Galatasaray formasiyla 132 maçta 59 gol atip 51 asit yapmiştir.
Not : Jübilesini Galatasaray’da yapmiştir. Şuanda ise teknik direktörlükle meşguldur.

Evet arkadaşlar verdiğimiz bilgiler belki yetersiz olabilir.Sizlerinde varsa başka bilgileri yorum kısmıdan yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üvey Kızını Sitede Sohbet yaparken Yakaladı Kalbinden Bıçakladı! başlıklı makalemizde Bursa haber, chat ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle