Kenan Evren Hakkında Kısa Bilgiler

kenan-evren-resmi

Evet arkadaşlar sizlere şimdi Kenan Evren hakkında azda olsa önemli bilgiler vermye çalışacağız.
Asıl İsmi : Ahmet Kenan Evren’dir.
Doğum Tarihi : 17 Temmuz 1917’dir.
Memleketi : Alaşehir/Manisa’dır.
Eşinin ismi : Sekine Evren’dir.
Türkiye’de bulunduğu görevleri : Türkiye’nin 7. Cumhurbaşkanıdır ve TSK’nın 17. Genel Kurmay başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Kenan Evren ölümü : 9 Mayıs 2015 Ankara Gata 97 yaşında vefaat etmiştir.
Kenan Evren Harp Akademisi mevzunu olduğu halde politikacı ve ressam’dır. Bu bilgiler vardır kayıtlar yazalım değil mi arkadaşlar.
Kenan Evren’i en çok sosyal medyadan darbeci, diyerek duyduk genel olarak 12 Eylül 1980 darbesini yapan olarak biliyoruz. Önemli bilgiler verelim dersek Muş’da yapmış olduğu konuşması vardır. 16 yaşında bir gencin tutuklanarak idam edilmesi ve onun neden idam edilmesi gerektiğini açıklamakta olan cümlesi şudur : Şimdi ben; bunu yakaladıktan sonra mahkemeye vereceğim ve ondan sonra da idam etmeyeceğim, ömür boyu ona bakacağım!.. Bu vatan için kanını akıtan, bu Mehmetçiklere silah çeken o haini ben senelerce besleyeceğim. Buna siz razı olur musunuz? demiştir.
Yukarıda verdiğimiz bilgiler tr.wikipedia.org/wiki/Kenan_Evren sitesindendir. Biz sadece kısa ve sade hale getirelim istedik sizlerin kısa güzel bir şekilde okuyabilmesi için şimdiden güncel bilgiler sizlerle olsun bol sohbeti günler.

Bir önceki yazımız olan Üvey Kızını Sitede Sohbet yaparken Yakaladı Kalbinden Bıçakladı! başlıklı makalemizde Bursa haber, chat ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle