Obur Dünya

 

Cem Karaca – Obur Dünya

Kaarnı büüyük oobur düünya
Keder dolu acı dünya
Nee güül kooyduun nee dee goncaa
Yeedin yinee doymaadın mıı?
Senii okuyuup yazanııı
Yunuus gibii biir ozanıı
Koskocamaan piir sultan’ııı
Yeediin yinee doymaadın mı?
Hacıı bektaş-ı veli’yiii
İmam hasannn hüseyin’i
O mübarek mevlana’yı
Yedin yine doymadın mı?
Fani kurmuşsun temeli.
Bilmem sana ne demeli
Koca mustafa kemal’i
Yedin yine doymadın mı?
Dünya dünya yalan dünyaaaa
Karnı büyük obur dünyaaa
Yediiin yine doymadın mıı?

Güzel İnsan Cem Karaca’nın Obur Dünya şarkısının şarkı sözleri verelim diye böyle bir makale yazalım dedik bu şarkıyı ilk kez nasıl dinledik diye sorarsanız sizler NBA 2016 oyununda geçen bir şarki ve Fashawn – Trunk Out (. Featuring Busta Rhymes) güzel bir şekilde piyasaya sürmüş fakat şarkının aslı Cem Karaca da olduğunu öğrenince böyle bir şarkı nasıl gözlerden kaçmış diye düşünürek biraz üzüldük ve paylaşma gereği duyduk türkiyeye özgü ezgiler barındıran şarkının alt yapısı ne kadar zengin göreceksiniz iyi dinlemeler iki şarkının farkını yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üvey Kızını Sitede Sohbet yaparken Yakaladı Kalbinden Bıçakladı! başlıklı makalemizde Bursa haber, chat ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle