Para Nedir ?

Para nedir? Nasıl bir şey bu para arkadaşlar ya adına bile şarkılar yazılmış. Para Para Para – Cici Kızlar bile üzerine şarkı söylemişler eski türk filmlerinde bazen denk geliriz mesela Uyanık kardeşler filmini izlemişsinizdir değilmi başrolde Kadir İnanir ile Müjdat Gezen vardır burada para için Param yok pulum yok… diye devam ediyor şarkı bu parayı bulan Lidyalılar ne amaçlı bulmuşlar bu parayı çok lazım veya değil paranın ne önemi var diyenler ile parasız huzur olmaz diyenler çatışması bile meydana gelebiliyor.
Tanım olarak(1) ; Parayı araç olarak düşünürsek, mal veya hizmetler için değiş-tokuş olaylarında kullanılan en yaygın olan diyebiliriz, Para çeşitleri nelerdir derseniz ; Madeni paralar ve bankonut(kağit) paralar diyebiliriz. Ama bunun yanında kredi kartları vs. gibi değişik harcamalar için kullandiğimiz olaylar var diyebiliriz.
Tanım (2) : Devletler tarafından bastırılan, üzerlerinde sayıla bilen saymaca değeri yazılı olan kağıt ya da metalden ödeme aracı nakit diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Üvey Kızını Sitede Sohbet yaparken Yakaladı Kalbinden Bıçakladı! başlıklı makalemizde Bursa haber, chat ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle