Pestisit Zararlı mı ?

ne amaçlı kullanılır sizlere internet üzerinden kısa ve öz bilgileri vermek için böyle bir makale yazalım istedik umarız faydalı olur.

Pestisit açılımı :
İnsektisit – böcek öldürücü.
Herbisit – yabani ot öldürücü.
Rodentisit – kemirgen öldürücü.
Fungesit – küf öldürücü.
Kimyasal maddeler olarak tamamını pestisit olarak kapsamaktadır.

Peki bu pestisit nasıl yapılıyor biraz onu inceleyelim.

PESTİSİT KULLANIMI  :

M.ö 1500’lü yıllarda bit, pire ve eşşek arıları üzerinde kullanıldığına dair papirüs üzerine yazılmış kaynaklar vardır. Yani insektisit şekilde hazirlanişlardan bahsedilmiş.

Kısaca pestisit tarım yönünden zengin olan ülkemizde zararlı organizmalar, maddeleri engellemek üzere kullanılan karışimlardır diyebiliriz.

PESTİSİT CANLILARA ZARAR VERİYOR MU ?

Birçok Pestisit’in internet üzerinde yazıları okudukça genel olarak yapılan araştırmalarda  tarım üzerine çalışan insanlar üzerinde  zararları olduğu gözlenmiş.

Genetik hasarlar gözlenmiş, Böbrek, Karaciğer ve Kaslarda bozukluklar meydana geldiği görünmüş.

Bu yazımız internet üzerinden bilgiler alınarak kısa bir şekilde verelim istedik.

Sizlerinde bilgiler i varsa pestisit hakkında bizlere buradan yorum kısmında güzel bilgilerinizi verip bizde herkes görsün diyerek burada paylaşabiliriz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Üvey Kızını Sitede Sohbet yaparken Yakaladı Kalbinden Bıçakladı! başlıklı makalemizde Bursa haber, chat ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle