Tarık Akan bilgiler

Yeşilçam’ın usta ismi Türk sinemasının efsanevi aktörü Tarık Akan‘ın bu sabah hayatını kaybettiği bildirildi. Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı acı haberi teyit etti.

TARIK AKAN KAÇ YAŞINDA VEFAT ETTİ.

Yeşilçamın yakışıklı oyuncusu Tarık Akan 66 yaşında akciğer kanserine yakalanip 66 yaşında vefat etmiştir.

TARIK AKAN KİMDİR ? BİYOGRAFİSİ

Tarık Akan 1949 yaşında Gümüşhane’de dünyaya gelmiştir. Ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirmiştir.Tarık Akan üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

İlk flmi solan yaprak 1971 yılında ilk oyunculuğunu orada gerçekleştirmiştir ve güzel bir oyunculu sergilemiştir.

Toplam sadece 4 dizide rol almıştır bunlardan akılda kalan Koçum benim ve yaklaşık 111 kadar filmde rol almiştır başarılı oyuncu Tarık Akan.

En çok bildiğimiz filmi ise tabiki Hababam Sınıfı Ferit ismi ile güzel kızların gönlünde taht kurmuş bir oyuncudur Tarık Akan Damat Ferit ile bütün kızların gözdesidir ama artık aramızda yok başımız sağolsun.

Bir önceki yazımız olan Üvey Kızını Sitede Sohbet yaparken Yakaladı Kalbinden Bıçakladı! başlıklı makalemizde Bursa haber, chat ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle