Etiket arşivi: ayak tırnak bakımı

Ayak Bakımı Hakkında Kısa Bilgiler

ayak-bakımıGün içinde sürekli ayakta kaldığımızdan , vucudumuzun en çok yük taşıyan kısmı ayaklardır. Ayakların ilerleyen yaşlarda iyice yıprandığını görebiliyoruz . Vucudun en yorulan kısmı ayaklar olmasına rağmen en az önem verdiğimiz bölgedir .
Günün yorgunluğunu atmak için ayaklarının iyice dinlendirilmesi gerekir . Eskiden beri insanlar aksam bi saat kadar tuzlu suda bekletirlerdi ayaklarını . Ayak masajı , ayak losyonları , ayak masaj aletleri gibi ürünlerle ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz . Bitkilerden yapılmıs bir karısım ile ayaklarınıza masaj yapmanız en iyisi olacaktır . Zeytin yağı ilede yaparsanız masajı topuktaki tortulaşmayı önlemiş olacaksınız . Ayaklarınızı yıkarken parmak aralarını iyice kurulayınız . Sağuk havalarda ıslak kalmamasına özen gösteriniz . Sıcak havalarda parmak aralarında tuz birikintilerini sürekli temizleyiniz . yatmadan önce nemlendirici bir krem ile iyice ovalayınız . ayaklarınıza gereken özeni gösteriniz.

Ayak bakımı hakkında makelemizde eksik yerler varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Güzel bir makale yazılmış paylaşalım istedik şimdiden güzel okumalar dileriz.