Etiket arşivi: sağlık

Göğüsde Yeni Moda

Göğüs Terlemesine Son!

Bayanlar için güzel bir trend haber ile sizlere bilgi vermek istiyoruz. İnternet üzerinde okuduğumuz bir haber ile sizlerinde dikkatini çekeceğini benzeyecek türden bir göğüs havlusu icat edilmiş Ta-Ta-Towel markası bu icadi ile göğüslerinin altı ıslak ve terli kalanlar için böyle bir üretim yapmiş bu icat spor yapanlar, havuzda, spa gibi yerlerde hatta bebek emziren anneler için ilerde baya bir fenomen olacak tarzda bir icata benziyor diyebiliriz. Erin Robertson bu ikonu ile sorununu çözdü diyorlar bakalım ilerleyen zamanlarda televizyonlarda haberlerde sık sık göğüs terlemesine son diye slagonlar görecekmiyiz gibi düşüncelere geliyor akla tabi türkiyede bu icadi kullanacaklar var bilmiyoruz ama haber dikkat çekici iyi okumalar dileriz.

Kırmızı Et Kanser Yapar mı ?

kırmızı-etAşırı şekilde kırmızı et tüketmenin ne kadar zararlı olduğunu haberlerde ve güncel gazetelerde görüyoruz. Sizler için bizde bu konu hakkında bilgi verelim diyerek böyle bir makale yazalım istedik insan olarak sağlıklı bir yaşam sürebilmek için herşeyin azı özü yeterlidir. Ne demişler “herşeyin azı yarar çoğu zarar.” bu söz çok güzel açıklıyor aslında fazla şeylerin ne denli zarar verdiğini sağlığımıza gibi.
Ülkemizde yapılan araştirmalara göre kırmızı et tüketimi belirlenen kotanın altında görünüyor en çok tüketilen ekmek ve tahıl ürünleri diyor bakanlığının araştirmasina göre, TÜİK, araştırmalarda günlük et tüketimi kişi başina 35 gr olarak göze çarpmiş ve saptanmiş. Kırmızı etin kanser yapması kanser olasılığını 1.2 kat artiyor araştirmalara göre bu sonuca bakarsak herkesin kırmızı et ve işlenmiş kırmızı et ürünlerine dikkatli yaklaşmaları gerektiği görüşünde uzmanlar kırmızı et tüketiminin riskini böyle anlatiyor sizlere faydalı bir yazı olduysa ne mutlu bize iyi okumalar hepinize şimdiden.
Yazı internet üzerinden haber sitelerinden derlenmiş toplanmiş şekilde kısa öz şekilde yazalım istedik yani yazımız alıntıdır 🙂