Ayak Bakımı Hakkında Kısa Bilgiler

ayak-bakımıGün içinde sürekli ayakta kaldığımızdan , vucudumuzun en çok yük taşıyan kısmı ayaklardır. Ayakların ilerleyen yaşlarda iyice yıprandığını görebiliyoruz . Vucudun en yorulan kısmı ayaklar olmasına rağmen en az önem verdiğimiz bölgedir .
Günün yorgunluğunu atmak için ayaklarının iyice dinlendirilmesi gerekir . Eskiden beri insanlar aksam bi saat kadar tuzlu suda bekletirlerdi ayaklarını . Ayak masajı , ayak losyonları , ayak masaj aletleri gibi ürünlerle ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz . Bitkilerden yapılmıs bir karısım ile ayaklarınıza masaj yapmanız en iyisi olacaktır . Zeytin yağı ilede yaparsanız masajı topuktaki tortulaşmayı önlemiş olacaksınız . Ayaklarınızı yıkarken parmak aralarını iyice kurulayınız . Sağuk havalarda ıslak kalmamasına özen gösteriniz . Sıcak havalarda parmak aralarında tuz birikintilerini sürekli temizleyiniz . yatmadan önce nemlendirici bir krem ile iyice ovalayınız . ayaklarınıza gereken özeni gösteriniz.

hakkında makelemizde eksik yerler varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Güzel bir makale yazılmış paylaşalım istedik şimdiden güzel okumalar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir Sormam Demeyin ? başlıklı makalemizde Nelerdir, saç dökülmesi hakkında bilgiler ve Saç Dökülmesinin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle