Kırmızı Et Kanser Yapar mı ?

kırmızı-etAşırı şekilde kırmızı et tüketmenin ne kadar zararlı olduğunu haberlerde ve güncel gazetelerde görüyoruz. Sizler için bizde bu konu hakkında bilgi verelim diyerek böyle bir makale yazalım istedik insan olarak sağlıklı bir yaşam sürebilmek için herşeyin azı özü yeterlidir. Ne demişler “herşeyin azı yarar çoğu zarar.” bu söz çok güzel açıklıyor aslında fazla şeylerin ne denli zarar verdiğini sağlığımıza gibi.
Ülkemizde yapılan araştirmalara göre kırmızı et tüketimi belirlenen kotanın altında görünüyor en çok tüketilen ekmek ve tahıl ürünleri diyor bakanlığının araştirmasina göre, TÜİK, araştırmalarda günlük et tüketimi kişi başina 35 gr olarak göze çarpmiş ve saptanmiş. Kırmızı etin kanser yapması kanser olasılığını 1.2 kat artiyor araştirmalara göre bu sonuca bakarsak herkesin kırmızı et ve işlenmiş kırmızı et ürünlerine dikkatli yaklaşmaları gerektiği görüşünde uzmanlar dünya örgütü kırmızı et tüketiminin riskini böyle anlatiyor sizlere faydalı bir yazı olduysa ne mutlu bize iyi okumalar hepinize şimdiden.
Yazı internet üzerinden haber sitelerinden derlenmiş toplanmiş şekilde kısa öz şekilde yazalım istedik yani yazımız alıntıdır 🙂

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir Sormam Demeyin ? başlıklı makalemizde Nelerdir, saç dökülmesi hakkında bilgiler ve Saç Dökülmesinin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle