Önemli Mevsim Geçişleri Dikkat

Ortalarında olduğumuz sonbaharın en sıcak günlerini yaşıyoruz . İlkbahardan beri hala yağmur görmeyen illerimiz var . Havanın sıcak olması esnafında yüzünü güldürüyor . İnsanlar gündüz kısa kollu elbiselerle alışverişe çıkabiliyorlar . İzmirde hava sıcaklığı 35 dereceyi bulurken doğuda 20 derece civarında seyretmektedir .
Bu mevsim geçişlerindeki aşırı değişken hava sıcaklarına dikkat edilmelidir . Gribal enfeksiyon , astım , bronşit gibi rahatsızlığı bulunanlar hastaneleri doldurmu durumdalar . Özellikle gribal enfeksiyon sıkça görülen rahatsızlık oldu . Kış gelmeden grip aısını yaptırnız . Özellikle yaşlı ve çocuklara özen gösteriniz . İshal ve kusma şeklinde gelişen bir salgın olduğu söyleniyor . Doktora danışmadan hiç bir ilaç kullanmayınız . Yüksek dozdaki antibiyotikleri kullanırken dikkatli olunmalıdır . Yediklerinize ve içtiklerine özenle dikkat ediniz. Sağlıklı günler dileriz .

Dikkat edilmesi gerekenler hakkında fazla bilgisi olanlar varsa hakkında yorum kısmına bırakabilirsiniz şimdiden güzel makale okumalar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir Sormam Demeyin ? başlıklı makalemizde Nelerdir, saç dökülmesi hakkında bilgiler ve Saç Dökülmesinin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle