Soğan Kabuğu Faydası

Türk Milleti olarak soğanın bizde yeri çok farklıdır diyebiliriz genelimiz soğanı severiz sevemeyenlerde var fakat bu makaleden sonra soğanın kabuğunu çöpe değil faydası yönünde kullanacak bayanlar ve baylar olabilir. İnternet üzerinden gördüğümüz bir makaleden esinlenerek bizde sizlere buradan bir makale giriş yapalım istedik herkese ulaşır ise bu bilgi faydalı olacaktır.

Cilt sağlığı için birebir deniyor soğan kabuğu içeriğindeki kuersetin çok etkili deniyor.
Peki Soğanın beslenme üzerinde kullanıldığ zaman etkileri neler görelim.
Kalp ve damar sağlığında etkili bir besin kaynağı.
Kolon kanseri üzerinde etkli bir besin kaynağıdır.
Obezite üzerinde etkili bir besin kaynağıdır.
Diyabet ( Tip 2 ) üzerinde faydası olduğu söylenmektedir.
Sindirim sistemi üzerinde etkisi faydalıdır.

Yüksek derecede bulundurduğu lifler kanser ile savaşma özelliğine sahiptir.

Sizlere kısa bilgiler verelim istedik internet üzerinde alıntı yaptiğimiz  makalede eksiklikler varsa yorum kısmına yazıp hatalarımızı söyleyebilirsiniz şimdiden hepinize bol makaleli günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir Sormam Demeyin ? başlıklı makalemizde Nelerdir, saç dökülmesi hakkında bilgiler ve Saç Dökülmesinin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle