Kivili ve Ananaslı Buzlu Dondurma Tarifiniz

Kivili ve Ananaslı Buzlu Dondurma Tarifi Nasıl yapilir bakalım;
Malzemelerimiz :
1 bütün ananas (soyulmuş, ortasındaki odunsu kısmı çıkarılmış ve dilimlenmiş)
3 yemek kaşığı süzme çiçek veya çam balı (ben çam balı ile yaptım pek güzel oldu)
6 adet olgun kivi (soyulmuş ve dilimlenmiş) 10 adet kivi dilimini saklayın.
Tahta çubuk
Dondurma kalıbı
Hazırlanışı:
Dilimlenmiş ananasları, balı ve kivileri (kenara ayırdığımız 10 adedi hariç) bir rondoya koyun ve içinde parça kalmayana kadar iyice karıştırın. (her bir dondurma kalıbına birer büyük kivi dilimi koyacağımız için parçalı kalmasına gerek yok, ancak siz özel olarak parçalı isterseniz daha az karıştırabilirsiniz)
Aşağı yukarı 10 adet çubuklu dondurma yapacak kadar malzemeniz oluyor. Sonra bu karışımı dondurma kalıplarına paylaştırıyorsunuz ve istediğiniz bir yere kiviyi yerleştiriyorsunuz. Yaklaşık 4 saat buzlukta bekletmeniz gerekiyor. Eğer kalıplardan kendiliğinden çıkmazsa çok hafif ılık suyla kalıbı ıslatın. Bu şekilde çıkacaktır. Hafif mayhoş ve hafif tatlı oluyor. Naturel meyve tadını kaybetmemiş bir tatlı. Ben çok beğendim. Ancak hızlı yemenizi tavsiye ederim buzlu karışım olduğundan hızla eriyor.Biçim olarak çok da mantıklı bir seçim olmadı.

Tarif alintidir.

Bir önceki yazımız olan Lez Sohbet Chat Çet Siteleri bul başlıklı makalemizde bul, Çet Siteleri ve chat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle