Van Yemek Çeşitleri

Türkiye’nin en güzel illerinden birisi olan Van ilinin van sohbet için güzel yemekleri hakkında sizlere kısa ve öz Van’a yolu düşenler için yemek severler etli çeşitlerinden, sebzeli yemeklerine kadar olan bazı güzel yemek isimleri yazacağiz bu makalemizde çok güzel isimler değişik isimler için ;

Van Yöresel Yemekleri ;

Sengeser : Bu tat için bizde bilmiyoruz ama herkesin o yörede en çok yediği bir sebzeli (soğanlı) yoğurtlu güzel bir tat lezettli görünüyor.

 

 

 

Kurut Aşı : Et suyu ile yapılan çeşitli baharatlar mercimek vs tatların birleşiminden oluşan bir lezzet vana gidip

 

 

 

 

Kurut Köftesi : Adından belli olduğu sürece içinde bulgur vs gibi lezzetlerin birltiği güzel bir yemek gibi görünüyor denemek lazım.

 

 

 

 

Diğer lezzetler ise ; Ayran Aşı, Kürt Köftesi, Çırış Mıhlası, Çırış Pilavı, Eşkili, gibi birçok değişik güzel lezzetler  burada Van da bizleri bekliyor gitmek nasip olursa orada bu tür yemekleri denemek isteyenler için bu makalemizi girecek olanlar sizlerinde bildiği güzel Van şehrinin güzel yemeklerinden bilindik ama farklı yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Afrin Zeytin Dalı Harekatı başlıklı makalemizde Afrin nerede, Başbakan ve Binali Yıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle