Bilgi

Epilepsi Hakkında Kısa Bilgiler

1 Temmuz 2018

Evet arkadaşlar sağlık konuları hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Günümüzde epilepsi hastalığı diye sık sık duyduğumuz bazen haberlerde geçen bir konu epilepsi önemli bir rahatsızlık deniyor tedavisi var mı yok mu ilaçlar tarafindan kontrol haline gelen bir rahatsızlık diye biliyoruz aslında değil mi tabi biz araştır nedir epilepsi diye şimdi size açıklamaya çalışacağız oradan buradan bilgilerle amacımız sizlere faydalı olabilecek sağlık konuları hakkında bilgilendirmek yanlış bişiler yazilsa bile lütfen bizleri yorum kısmından uyarın.

Epilepsi Nedir = Anlamı hakkında bilgiler :
Epilepsi (Sara Hastalığı) : Şuur kaybı olarak görülür. Nöbetler sırasında giden sinirler şeklinde görülen bir sinir hastalığı diyebiliriz.
Sara nöbeti beynin sinirleri arasindaki akış sırasında meydana gelen bir bozukluk olayıda denebilir.
Asıl sorun beyin sinirleri arasındaki akımların geçisi arasındaki dengesizlik bu nöbete sebebiyet diyebiliriz.
Epilepsinin teşhisi ise :
Kesin bir teşhis nöbetin görülmesiyle söylenebilir. Tabi genelde bu mümkün olmaz. Nöbetin çeşidi belkide tarifi yardımcı olabilir teşhisde. Tehşise beyin elektrosu onay versede bu bazen normal bişide olabilir.
Teşhisden sonra önemli olan şeylerse, Gençlerde birden başlayan bu olaya beyin tümörü bağlıdır denebilir. Yaşlılarda ise beyindeki damar rahatsızlığı denebilir. Ayrıntı için tomografi gibi filmlere başvurulur.
Tedavasi nasıl olur :
Psikolojik tedavi ve ilaçla tedavi genel olarak görülen tedavi şekli diyebiliriz.

Yazımız internet üzerinden bilgi sitelerinden derlenmiştir faydaları olur umarız.

No Comments

Leave a Reply