Sağlık

Güzellik Sırları Doğal

9 Eylül 2018

Pratik ve Doğal Güzellik Sırları

1- Nemlendirici Krem + Fondöten = BB Krem
Beauty and Balm Cream adı verilen BB kremi evde yapmak çok kolay. Hem cildinizi nemlendiren hem de hafif bir şekilde cildinizdeki kusurları kapatan bu kremin piyasada satılan biçimlerinin de içeriği aynen bu. 3 birim fondöteni 1 birim günlük yüz kreminizle karıştırarak kullandığınızda aynı etkiyi oluşturuyor. Üstelik yüz kreminiz veya fondöteniniz SPF koruma faktörlüyse ayrıca güneş koruyucu da kullanmanıza gerek olmuyor.
2- Vazelin = Boya İzi Önleyici
Saçlarınızı boyadıktan sonra yüzünüzde, ensenizde ve kulaklarınızda kalan ve hatta günlerce tam olarak geçmeyen izler için vazelin kullanın. Boya yapmadan önce az miktarda vazelini bu bölgelere dikkatlice uygulayın. Burada önemli olan konu vazelini saçlarınıza değdirmemeniz. Aksi takdirde boyanın saça etki etmesine de engel olacaktır. Kendiniz yapmakta zorlanıyorsanız (özellikle ense bölgesi) bir yakınınızdan rica edebilirsiniz.
3- Limon = Krem Bronzlaştırıcı Düzelticisi
Eğer güneş ve solaryumun zararlı etkilerinden korunmak istiyor ama yine de bronzlaşmak istiyorsanız krem bronzlaştırıcılar tam size göre. Fikir olarak çok güzel olan ancak dikkatli uygulanmadığında dalga dalga iz bırakabilen bu kremler için basit bir çözüm önerimiz var: limon suyu. Uygulamadan sonra daha koyu renk kalan bölgeleri limon suyuna batırılmış bir pamukla silerseniz bu görüntüden kurtulabilirsiniz.
4- Pişik Kremi = Vücut losyonu
Pişik kremi özellikle çatlamış ve aşırı kurumuş ayak tabanı, topuk ve dirsek gibi bölgelerde çok hızlı ve etkili nemlendirme özelliğine sahip. İçeriğindeki anti enflamatuar özelliği sayesinde çatlakların hızla iyileşmesini ve yumuşak ve rahatlamış bir hissiyat edinmenizi sağlıyor.
5- Hidrojen Peroksit (Oksijenli Su) + Makyaj Pamuğu = Akne Tedavisi
Cildinizi temizledikten sonra makyaj pamuğuna az miktarda hidrojen peroksit dökün. Sonra hafifçe pamuğu yüzünüzde gezdirin. 1 dakika boyunca cildinizin kurumasını bekleyin ve sonra normal nemlendiricinizi üzerine uygulayın. Cildinizdeki sivilcelenmeyi ve akne oluşumunu engelleyecek bu yöntem hem çok ucuz hem de çok etkili. Sadece uyguladığınız miktarın az ve yüzeysel olduğuna dikkat edin.
6- Hidrojen Peroksit (Oksijenli Su) + Su = Diş Beyazlatıcı
Bir bardakta yarı yarıya su ve oksijenli suyu karıştırın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bu karışımla gargara yapın. Birkaç saniye ağzınızda gezdirdikten sonra tükürün. Karışımı sakın içmeyin, sadece ağzınızda çalkalayın. Bu karışımı aynı zamanda diş fırçanızı batırıp fırçalamak suretiyle de kullanabilirsiniz.
7- Allık + Dudak Nemlendiricisi = Dudak Renklendirici
İstediğiniz renkteki allığı önce dudaklarınıza uygulayıp sonra üzerine dudak nemlendiricisi sürdüğünüzde kalıcı ve natürel tonlarda harika rujlar elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?
8- Buzlu Su = Oje Kurutucu
Tırnaklarınıza oje sürdükten sonra buzlu suya sokmak çok daha hızlı kurumalarını sağlar. Buzlu suda yaklaşık 3 dakika ellerinizi bekletin. Çıkardığınızda ojelerinizin parlak, net ve kuru olduklarını göreceksiniz.
İnternet üzerinden alıntıdır bilgiler.

No Comments

Leave a Reply