Sağlık

Kırmızı Et Zararlı Mı ?

1 Temmuz 2018

Aşırı şekilde kırmızı et tüketmenin ne kadar zararlı olduğunu haberlerde ve güncel gazetelerde görüyoruz. Sizler için bizde bu konu hakkında bilgi verelim diyerek böyle bir makale yazalım istedik insan olarak sağlıklı bir yaşam sürebilmek için herşeyin azı özü yeterlidir. Ne demişler “herşeyin azı yarar çoğu zarar.” bu söz çok güzel açıklıyor aslında fazla şeylerin ne denli zarar verdiğini sağlığımıza gibi.
Ülkemizde yapılan araştirmalara göre kırmızı et tüketimi belirlenen kotanın altında görünüyor en çok tüketilen ekmek ve tahıl ürünleri diyor sağlık bakanlığının araştirmasina göre, TÜİK, araştırmalarda günlük et tüketimi kişi başina 35 gr olarak göze çarpmiş ve saptanmiş. Kırmızı etin kanser yapması kanser olasılığını 1.2 kat artiyor araştirmalara göre bu sonuca bakarsak herkesin kırmızı et ve işlenmiş kırmızı et ürünlerine dikkatli yaklaşmaları gerektiği görüşünde uzmanlar dünya sağlık örgütü kırmızı et tüketiminin riskini böyle anlatiyor sizlere faydalı bir yazı olduysa ne mutlu bize iyi okumalar hepinize şimdiden.
Yazı internet üzerinden haber sitelerinden derlenmiş toplanmiş şekilde kısa öz şekilde yazalım istedik yani yazımız alıntıdır

No Comments

Leave a Reply