Tarifler

Pratik Tiramisu Yapılışı

13 Temmuz 2018

Tiramisu tarifimiz :
Malzemeler neler diye soruyorsaniz :
1 paket bisküvi ( Kedi dili bisküvisi )
Islak olması için gereken malzemeler :
İki tatlı kaşığı granül kahve lazım.
Bir su bardağı Sıcak su lazım.
Kremamız için ise :
Bir adet yumurtamız.
İki buçuk (2.5) bardağı suyumuz.
Üç yemek kaşığı ile unumuz.
Üç (3) yemek kaşığı toz şekerimiz.
200 (ikiyüz) Gram labne peynirimiz.
Üzeri için ise :
Kakao lazım arkadaşlar.

Hazırlanışına geçelim değil mi şimdi :
Krema için hemen, Tencerenize 2,5 su bardağı sütü boşaltın. Üzerine üç yemek kaşığı unu ilave edin. Üç yemek kaşığı toz şekeride ilave ediniz. Bir tane yumurta kırıp. Tencerinizi ocağa verin.

Çırpma teli ile birlikte sürekli kariştirin. Kremanizi pişirin. Kremanin şekli koyulaşinca tenceriyi ocaktan aliniz. Soğutmaya birakiyoruz sonra tenceriyi. Soğuduktan sonra üzerine labne aldiğimiz peyniri boşaltiyoruz.
Mikserimiz ile iyice karişitiriyoruz.
Diğer yandan bir su bardği ile sıcak suyumuzu hazır edin ve alın. Üzerine iki yemek kaşiği granür kahveyi ekleyin.
Karıştırın bir müddet. Tiramusu tarifinizi baton kalıbında yapabilirsiniz ve hazirlayabilirsiniz. Başka kalıplar ilede yapabilirsiniz.

Baton kalibinizin zemin üzerine kremayi koyunuz. Üzerine kedi dili büskivlerini koyun. Üzerine hemen granürlü kahveden karşilikli gezdirerek dökünüz. Islak olan büskiviler üzerine biraz daha krema sürünüz.
Üzerini düzleştin. Büskivileri tekrardan diziniz . Islayiniz . Tüm işlemleri malzelemeleriniz bitene kadar yapiniz.Bitince soğumaya aliniz tiramusunuzu ve servise sununuz afiyet olsun.

Bu makelemizde sohbet tarzinda internet üzerinden yemek tarifleri arayan bayanlar için yazilmiştir . Tarif alintidir eksik yerleri varsa uyarabilirsiniz bizleri yorum kısmından arkadaşlar şimdiden güzel tarifler okumalar.

No Comments

Leave a Reply